The Lover


Black and white dreams / 60 min. / 18 +


The Lover, based on Harold Pinter’s play, is a multi-layered, continuous and cruel performance with three characters and only two of them are real. A wife, a husband, a wife’s lover, who is also her husband. A woman plays with her husband a game of «ideal family», a man also plays with his wife, she plays with her lover, lover plays with her. Continuous movement around the circle, when the same characters cannot distinguish reality from dreams.

Author of the play – Harold Pinter

Director: Nata Budarina
Production designer: Ilya Budarin
Light design: Sergiy Ogrudnytsky

Cast:
Sarah – Slava Krasowska
Richard – Yuriy Kulinich

The project is part of Taking the Stage, with the support of the British Council

Premiered on March 1, 2, 3, 2019

6 Replies to “The Lover”

  1. “Багаторівнева, безперервна і жорстока гра” – саме так описують виставу “Коханець” на сайті Малого театру. І саме ці три слова ідеально відповідають дійсності. Вистава за п’єсою Гарольда Пінтера «Коханець» розповідає про жінку та двох її партнерів – коханця і чоловіка. Та розрізнити цих двох чоловіків складно – самій героїні не завжди це вдається. Вони переплітаються між собою впродовж усієї вистави. І не зрозуміло, де герої справжні, а де вони – лише витвір фантазії молодої жінки. Як ви уявляєте собі ідеальне подружжя? Коли обидві сторони відверті між собою, спілкуються стримано і конструктивно, спокійно обговорюють проблеми, зізнаються у зрадах і прощають одне одного заради спільного кохання. Але насправді ж їм не хочеться приховувати емоції, бо хочеться що є сили кричати, дерти нігтями шкіру, виривати волосся і безжалісно бити одне одного, не пробачаючи помилок. Цей момент найяскравіше показує сцена, де актори наче б’ються у сповільненій реальності, але за кадром вони спокійно й привітно щось обговорюють. Впродовж усієї вистави глядачам не дають розслабитися постійні зміни сцен, влучно доповнені освітленням та музикою. Ось ми бачимо дружню сім’ю, а за мить чоловік розлючено кричить на свою перелякану дружину, та минає ще кілька хвилин і ось вона – вже впевнена у собі жінка, що зваблює коханця. Потрібно бути неабияким професіоналом, аби так швидко перевтілюватися із однієї ролі в іншу, так вміло володіти своїми емоціями. Але актори Слава Красовська та Юрій Кулініч відмінно впоралися з цим завданням. Після закінчення знадобиться час, щоби осмислити все побачене, адже вистава не з легких. Та в цьому і є її перевага, адже вона запам’ятається ще надовго.

  2. Вистава дуже неоднозначна. З одного боку мені сподобалася гра акторів, їх сценічні костюмі, гра світла і темряви, різні різкі події у виставі…. Місцями здавалося, що вчинки та слова акторів вибирають грунт з-під ніг, а з іншого боку…Ця вистава про дуже нещасних людей. Людей, які зраджують, які відчувають себе самотніми, не потрібними, які страждають, ревнують, але відчайдушно роблять вигляд, що все нормально. Проблема героїв в тому, що кожен з них не міг висловити свої справжні почуття і саме через це вони грали у гру і догралися до дуже трагічних наслідків. Їх шлюб – уособлення драми та трагедії. Це чудова ілюстрація того, як двоє людей можуть бути неймовірно нещасними разом, ще і втягнути туди інших осіб. Для мене це вистава стала прикладом того, як робити точно не треба. Постановка дуже неоднозначна. А ось театр дуже сподобався, красивий.

  3. Перший раз була у Малому театрі, та вже з порога поринула у атмосферу мистецтва, завдяки приємній музиці, шарму старої будівлі та виставці еротичних картин…Вистава “Коханець” – це цікавий погляд на 20-річне подружнє життя однієї пари. Та, мабуть ті емоції, що переживають герої, це збірний образ для шлюбів, що переживають кризу, часом самі того не розуміючи. Вистава ніби ділить простір на дві частини: реальність- те, що дійсно відбувається із парою Сарою та Річардом, і та дійсність, що вони її собі створили у думках та фантазіях. Паралельні стосунки двох уявних особистостей, яких не існує..Мила розмова = шалена, люта бійка. Заняття коханням подружньої пари=зрада чоловік із повією або ж дружини із коханцем. Що насправді відбувається? Буденні фрази – наче відлуння, що повторюється, та стає безкінечним й нестерпним. Гра чи життя? Де закінчується подружнє щастя? Взагалі що це? Як подолати кризу стосунків? Як визнати що є криза? Ці та багато питань та купа різнобарвних емоцій занурюють тебе у світ почуттів та одкровень під час передиву вистави. Чорно-білі лаконічні образи героїв, мінімум деталей реквізиту..сцени – як тревожні спалахи, кожна сцена – питання для роздумів. Можливо, хтось з глядачів впізнає себе…Малий зал дає змогу бути наче присутнім у квартирі подружжя , де розгортаються події. Дуже рекомендую цю виставу подружжям або ж парам у стосунках…і взагалі усім глядачам, що цінують глибокі емоції та виразні, насичені справжніми почуттями образи.

  4. Назва вистави “Коханець” говорить сама за себе Бо так, це зазвичай романтика і це відносини, як мінімум трьох. Але на відміну від стандартного уявлення, що такі стосунки втаємничені, у виставі від самого початку всі все знають. Чоловік ідучи на роботу питає дружину, чи прийде сьогодні коханець, чи уявляє вона його, чоловіка, коли з іншим, а вона спокійно говорить з чоловіком про дівчину за викликом, з якою він має стосунки. Навколо цих складних взаємин і побудований сюжет. Вистава не лишає байдужим нікого, бо болить комусь це чи ні, але цікавить точно порушене у ній питання – як можна зраджувати постійно, бути з іншим і при цьому любити та ревнувати чоловіка. А що як чоловік і є цей третій, коханець, чи можливо таке чи це лише гра свідомості? Хай це лишиться інтригою. Загалом “”Коханець”” досить коротка вистава. Триває лише годину, але це і особливість Малого театру, яка має плюс в тому, що глядач виходить завжди трішки голодний і тому хоче повернутися сюди ще. Він не встигає перенасититись, бо коли нарешті звикаєш до героїв, починаєш співпереживати і забуваєш захоплений про час, якраз тоді все закінчується. Лишається лише чудовий післясмак – від заплутаних подій чи то фантазій, у яких жили на сцені актори, від аромату кохання і вина, яким пригощали перед виставою, і в першу чергу, від красивої гри красивих акторів – Слави Красовської і Юрія Кулініча.

  5. Постійно була насторожі, несподіваний сюжет. Добрий настрій, вистава залишила свій слід, згадувала та розмірковувала над нею після. Сподобалась гра акторів, це було неперевершенно. Але було не зрозуміло до кінця чи це вигадка подружньої пари стосовно коханця чи це мало місце в житті. Про сюжет: вистава зосереджена на взаємовідносинах чоловіка та жінки, які мають поза шлюбом коханця та коханку, при чому вони обговорюють ці стосунки один з одним і запевняють, що там немає нічого серйозного. На мій погляд, дуже добре показані емоції та відчуття людини,яку зраджують.

  6. Головні герої – чоловік та дружина, одружені 10 років. Наче звичайна сім’я, але, мабуть, у них почалась криза. Чоловік, дружина і в той же час чоловік – він і коханець. Якби ця пара в реальному житті час від часу грала б у такі ігри, то може, їх подружнє життя б було цікавішим . Раджу Парі, подружжю, самостійно

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *